Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

16.11.2021
4
Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Kombi alırken pek çok noktaya dikkat etmeniz hem yüksek verim elde etmek hem de sorunsuz bir kullanım için oldukça önemlidir.

Kombiler birkaç yılda bir değiştirilen ve çabuk bozulan cihazlar değildir. Düzenli olarak periyodik bakımını yaptırarak, almış olduğunuz kombi modelini uzun yıllar ilk günkü verimi ve performansı ile kullanabilirsiniz. Eviniz için hangi kombi modeli daha uygun ve kombi alırken dikkat etmeniz gerekenler hakkındaki tüm merak edilenleri sizler için cevapladık.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

bacalı kombi

Kombi alırken sadece marka ve model seçimini yapmanız yeterli olmayacaktır. Evinizin konumundan banyo sayınıza kadar pek çok detayı hesaplayarak yaşam alanlarınız için en uygun kombi modelini seçebilirsiniz.

Kombi seçiminizde ilk olarak güvenli bir markadan yana tercihinizi kullanmalısınız. Kombi üretimi konusunda kendini kanıtlamış ve güvenilir bir servis ağına sahip olan kombi modelleri sizlere pek çok açıdan avantaj sunacaktır.

Tasarruflu kullanım doğalgaz tüketiminde dikkat etmeniz gereken bir noktadır. Almış olduğunuz her kombi modeli tasarruflu bir enerji tüketimi yapmayabilir. Enerji tüketiminde tasarruflu kullanım sunan modellerden yana tercihinizi kullanarak ay sonu sürpriz doğalgaz faturaları ile karşı karşıya kalmazsınız.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, almış olduğunuz kombi markasının bulunduğunuz bölgede kaç tane teknik servisi olduğuna dikkat etmelisiniz. Herhangi bir acil durumda hızlı bir şekilde müdahale edilebilmesi sizlerin mağdur olmaması açısından oldukça önemlidir.

Almış olduğuz kombinin garantili olmasının yanı sıra çeşitli uygunluk belgelerinin olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle TSE, ISO 9002 ve CE standartlarına uygun bir cihaz olması gerekmektedir. Bu aynı zamanda kombinin kalitesinin yanı sıra yaşam alanları için beklenilen güvenliği ve konforu da sunacağı anlamına gelmektedir.

Her kombi modelinin kendine has özellikleri ve kullanımı vardır. Sizleri kullanım açısından zorlamayacak ve karışık olmayan kullanım panellerine sahip olan

kombi modellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede kombi cihazınızda karışık tuşlar veya gösterge panelleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Evinizin büyüklüğü kombi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biridir. Eğer küçük bir daire için kombi almayı düşünüyor iseniz daha küçük kompakt boydaki kombi modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak büyük bir alan için küçük kapasitedeki bir kombi ile daha düşük verim elde edebilir ve daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kombi alırken seçmiş olduğunuz markanın kaç yıllık bir garanti süresine sahip olduğuna dikkat ediniz. Ayrıca garanti süresi kapsamında olası bir arıza durumunda hangi hizmetleri ücretsiz olarak sunduğuna da dikkat etmelisiniz. Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, kombi bakımı ve onarımı için ekstra ücret ödememek adına kombi markasının garanti kapsamı içerisinde sunmuş olduğu hizmetler oldukça önemlidir.

Pek çok farklı çalışma prensibine sahip olan kombi modeli ile karşılaşabilirsiniz. Artık yönetmeliğe uymamasından dolayı bacalı kombi sistemleri tercih edilmemektedir. Ancak yoğuşmalı ve hermetik kombi modelleri piyasada sıkça göreceğiniz kombi çeşitlerindendir. 0224 233 83 89 numaramız üzerinden firmamız ile iletişime geçerek yaşam alanlarınız için en uygun kombi modelini seçebilmeniz için destek isteyebilirsiniz.

Doğru Kombi Seçiminde En Önemli Noktalar

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, doğru bir kombi modeli seçerken ilk olarak kombinin kullanılacak olan alan hakkında hesaplamak yapılmalıdır.

Evinizde kaç adet radyatör olduğunu bilmeli ve buna en uygun sıcak su dağıtımını sunacak olan kombi modelini tercih etmelisiniz. Yalnızca kalorifer peteklerinin sayısı değil peteklerin uzunluğu da yine kombi seçimleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Eğer evinizde sayıca fazla ve ebat olarak büyük petekler var ise evinizin ısınma sistemi buna göre daha yoğun olacaktır.

Düşük ayarda doğalgaz kullanımı ile bile petek çokluğundan yaralanarak evinizi daha çabuk ısıtabilirsiniz. Ancak küçük ve az sayıda radyatör bulunuyor ise evinizin kaliteli bir şekilde ısınabilmesi için kombiyi daha yüksek derecede ısıtmanız gerekmektedir.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, evinizin metrekare hesabına göre kombi seçimlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Üretilen kombi modelleri alanların büyüklüğü baz alınarak buna uygun verimde üretilmektedir. Ayrıca evinizin ısı yalıtımı ile bulunduğu konum ve cephesi de yine kombi seçerken değerlendirmeniz gereken bilgiler arasında yer almaktadır.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ve Firmamızı 0507 128 04 44 numaramız üzerinden arayarak kombi seçimleriniz ve kombi kullanımı ilgili tüm merak ettikleriniz hakkında teknik destek alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: