Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

EN ÇOK GÖRÜLEN KLİMA ARIZALARI

25.11.2020
59
EN ÇOK GÖRÜLEN KLİMA ARIZALARI

En çok görülen klima arızaları hakkında uzmanların sık karşılaşmakta olduğu ana sorunları bu özel makale içerisinde sizler için sıraladık. Sizlerin de aşağıda bulunan klima arızaları yaşanıyorsa bir an önce teknik servisinizden destek alabilirsiniz.

Klimanız Hava Üflemiyor

Klimanız Hava Üflemiyor arızası teknik servis personellerinin en çok karşılaşmakta olduğu klima arızalarının başında gelmektedir. Klimanızın çalıştığını biliyor ama hava üfleme konusunda sorun yaşıyorsanız yani kısacası klima üflüyor ama soğutmuyor diyorsanız gerçek anlamda bir teknik servis hizmetine ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz.
Klima servisiyle iletişim kurarak en uygun bir tarihe randevu oluşturarak oluşan sorun hakkında bilgi ve gerekli hizmeti alabilirsiniz.

Fan Çalışmıyor

Fan Çalışmıyor ise yanmış olmasından kaynaklı olabilmektedir. Yanan fan değişimi yapıldığında ise sorunun ortadan kalkması beklenmektedir.
İkinci bir sorun olarak da fan çalışmıyor ise klima suyunun doğru biçimde çalışmıyor olmasından kaynaklı yaşanabilmesidir. Tam anlamıyla boşalamayan klima suyu fanın düzgün bir şekilde çalışmasını engellemektedir. Eğer sorun bu iki problemden dolayı ise fan eskisi gibi sağlıklı olarak çalışma performansı gösterebilir aksi halde teknik servis randevusu oluşturarak gerçek çözüm için yardım alabilirsiniz.

Soğutma- Isıtma Verimli Değil

Soğutma- ısıtma verimli değil ise klima termostat sıcaklığıyla ilgili sorun yaşanıyor olabilir bunun için termostat sıcaklığını düşürmeyi deneyiniz.
Hava filtresi ile ilgili yaşanan sorunlarda ısı verimliliğini olumsuz yönde etkileyen diğer bir faktör olabilmektedir. Klimanız kullanılan alan ölçülerine uygun değil se de gerekli Soğutma- ısıtma verimli değil sorunu yaşanabilmektedir.
Gereken teknik servis analizini alabilmek için en yakın klima yetkili servisinden hizmet almanızda büyük faydalar olacaktır.

Sistem Kısa Devrede

Sistem Kısa Devrede sorunu klimaların en çok görülen diğer sorunlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Kısa devre sorunlarını oluşturan kondansatörün belli periyotlarda temizlenmesi ihtiyacı olabilmektedir.
Yine klima buharlaştırıcının da ara ara temizlenmesi bu sorunun engellenmesini sağlayabilmektedir.

Klima ünitesi doğru bir şekilde temizlendikten sonra Sistem Kısa Devrede sorunu ortadan kalkabilmektedir. Eğer yapılan işlemlere karşın klimada sorun devam ediyorsa kondansatör ile ilgili farklı sorunlarda yaşanıyor olabilmektedir. Klima kondansatör arızası nasıl anlaşılır? Bu konuda uzmanlar gerekli bilgileri sizlere verirken yapılması gereken işlemleri yerine getirebilmektedir.

Sistem Kısa Devrede sorununu kendi imkanlarınız ile ortadan kaldıramıyorsanız ve klima dış ünite devreye girmiyor gibi farklı sorunlarınız da bulunuyorsa firmamızdan profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Tüm bu sorunlarla baş etmekten sıkıldıysanız ve cihazınızın ömrünü doldurduğunu düşünüyorsanız, sizin için hazırladığımız Klima Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz.

Klima Arızaları

Size Nasıl Ulaşabilirim?

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: