Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

ECA Bursa Bölge Bayii

26.12.2020
41
ECA Bursa Bölge Bayii

ECA Bursa bölge bayii armatürler, seramik sağlık gereçleri, gömme rezervuarlar, akrilik küvet ve duş tekneleri, kromajlı banyo aksesuarları, su tesisatı ve doğalgaz vanaları gibi ürünlerin hizmetini veren ECA firmasına bağlı çalışıyor. Avrupa’dan Asya’ya geniş bir coğrafyada hizmet veren ECA firmasının Bursa’da bir de bölge bayii bulunuyor.

ECA Bursa Satış Bayiileri

ECA Bursa bölge bayii ECA marka kombi servisi için Bursa’da bir kombi servis hizmeti sunuyor. Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmet veren ECA kombi servisleri var. Kombiler kalorifer ısıtma, sıcak su ve ocakta kullanılıyor. Özellikle kış aylarında üzerine çok fazla yük binen kombiler zaman zaman arıza verebiliyor. Bakım ve onarım yapılmaya ihtiyacı olan kombilerde parça değişimi de söz konusu olabiliyor. 

Kombilerde oluşan arızaların tamiri, kombilerin bakımı, kombi petek temizliği, kombilerin arıza tespiti, kombi termostat montajı gibi birçok servis hizmeti ECA Bursa yetkili servis tarafından verilebiliyor. Kombilerde markalarına göre farklı arıza kodları meydana gelebilir. Bu arıza kodları, teknisyen tarafından okunarak kombinin arızasını tespit edilir ve onarılır.

ECA Bursa Yetkili Servis

Kombi arızaları, bozuk olan parçalar sebebiyle de ortaya çıkabilir. Kombi arızaları bakımların zamanında yaptırılmaması nedeniyle de ortaya çıkabilir. Bu durumlarda kombi bakımları zamanında yaptırılmalıdır. Yoğun kullanımlara bağlı olarak ortaya çıkan parça aşınmaları sebebiyle de kombiler birçok farklı arıza verebiliyor. 

Kombi arızalarından biri olan kurulum hataları, tesisat kaçaklar, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama nedeniyle boru çapının daralması gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Tesisatlardaki bu eksikliklerin tespit edilmesi de oldukça zordur bu yüzden kurulum hatalarından dolayı oluşan sirkülasyonların ısınma sorunlarının kaynağı kombiden kaynaklı olarak değerlendiriliyor. 

Kombilerde en fazla görülen sorunlardan biri olan peteklerin ısınmaması kombi çalıştığı halde ortaya çıkabilir. Bu arıza farklı sebeplerden meydana gelebiliyor. Kombinin termostat derecesinin düşük olması, kalorifer dönüş hattındaki filtrenin tıkanmış olması, petek giriş ve çıkışlarındaki vanaların kapalı olması gibi sebepler, peteklerin ısınmamasının farklı nedenleridir. Bu durumlarda, filtreler temizlenmeli ve kontrol edilmelidir. Petek giriş ve çıkışlarındaki vanaların açık olup olmadığına bakılmalı ve teknik servis çağrılmalıdır. 

Kombilerin yanarken patlama yapması durumunda, cihazın yanmak üzereyken birkaç saniye geç yanması durumunda içeride gaz birikmesi sebebiyle ortaya çıkar. Bu sorunla karşılaşmamak için kombilerinizin bakımlarını yetkili servislerimizden yardım alarak yaptırmalısınız. 

Radyatörlerin üstlerini ısınıp altlarının soğuk kalması durumunda da cihaz girişindeki filtrelerin tıkalı olması söz konusu olabilir. Bu arızanın diğer sebepleri, peteklerin içinde tıkanıklık meydana gelmiş olması, cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcılarında arıza meydana gelmesi, kalorifer tesisatının yanlış yapılmış olması gibi durumlardır.  Bu durumlarda ise peteklerin vanaları kısılabilir böylece peteklere daha hızlı su ulaşır. Bu arızanın kalıcı çözümü için bizden de teknik hizmet alabilirsiniz. 

Kombilere sıcak su ulaşmaması arızalarında, suyun çok açılmış olması neden olmuş olabilir. Özellikle kış aylarında bu arıza çok fazla görülür. Bir diğer sebebi ise, ısınan suyun kalorifer sistemine karışmasıdır. Cihazın sıcak su parçalarıyla ilgili sorunlar da söz konusuysa parça değişimi için yetkili servisimizden hizmet alabilirsiniz.

ECA Bursa Teknik Servis

ECA Bursa bölge bayii ECA marka kombilerde, en fazla görülen arızalar ateşleme problemleri, aşırı ısınma, kalorifer gidiş suyu sensör arızası, elektronik kartta dahili sorunlar, geri bildirim arızası, dış hava sensöründe kesinti sorunu, kod anahtar arızası, atık gazın çıkma sorunu ve atık gaz sensöründe kesinti gibi sorunlara hizmet veriyor.

ECA kombilerde dört ışık aynı anda yanarsa bu ana kart arızası anlamına gelir ve kombinizi resetlemeniz gerekir ancak sorun hala devam ederse teknik servisimize başvurabilirsiniz. ECA marka kombinizde L4’ün yanması ise kombinizde gaz problemi olduğunu ifade eder. Sayaç vanasını ve kombi vanasını kontrol etmek ve kombiyi resetlemeniz gerekir. Bu arıza kombi gaz valfinden kaynaklı da olabilir ve bu durumda teknik servis hizmeti almanız gerekebilir. 

Aşırı sıcak kilitlenmesi denen arızalarda, su basıncı düşük olabilir ve bu durumda da cihazın resetlenmesi gerekir. Kaloriferde çalışan cihazların vanaları da kontrol edilmeli ve açık olduklarından emin olunmalıdır. Kombilerin bozuk parçalarının değişiminde, teknik servis değiştirdiği parçaya 1 yıl süreyle garanti verebilmektedir. ECA teknik servisi, bozuk parçaların değişiminde ve yukarıda bahsedilen arızaların onarımında yardımcı olur.

Ayrıca Soğutma Tesisatı Bursa konusunda da hizmet alabilirsiniz.

EN İYİ ECA BURSA BÖLGE BAYİİ için iletişime geçiniz.

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: