Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Doğalgazlı Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

04.12.2021
1
Doğalgazlı Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğalgazlı Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli sorusunun yanıtları, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte merak edilmeye başlandı. Dairenin ısınması için kombi kullanılmıyorsa şofbenler oldukça önemlidir. Özellikle doğalgazlı şofben modelleri son zamanlarda en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Doğalgazlı şofben alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu sizler için yanıtlayacağız. Genel olarak sıcak su elde etmek için kullanılan şofbenler, satın alınmadan önce mutlaka bir araştırma yapılması gerekir. Özellikle doğalgazlı şofben alırken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir.

Doğalgazlı Şofben Nedir?

Doğalgazlı Hermetik Şofben

Evlerin ısıtmasından bağımsız olarak sadece sıcak su elde etmek için kullanılan cihazlara şofben denir. Şofbenlerin birçok farklı modeli bulunmaktadır. İster doğalgazlı evlerde yaşayanlar için ister sobalı evde yaşayanlar için birden fazla şofben modeli bulunmaktadır. Son yıllarda doğalgazlı şofben modelleri hem ekonomik hem de güvenli olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Şofben modelleri arasında en çok dikkat çekenler arasında elektrikli şofben modelleri de yer almaktadır. Elektrikli şofben modellerinin her ne kadar satın alımı uygun fiyatlı olsa da kullanım açısından oldukça maliyetlidir. Bunun yanı sıra diğer şofben modellerine göre de kullanımı daha az güvenlidir.

Doğalgazlı şofben modelleri de üçe ayrılmaktadır. Yoğuşmalı şofben, hermetik şofben ve bacalı şofben olmak üzere ayrılır. Üç şofben modeli de elektrikli şofben modellerine göre uygun fiyatlı ve enerji tasarruflu şofben modelleri olarak bilinir.

Doğalgazlı Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ve Doğalgazlı Şofben Avantajları

Şofben alımı yapmadan önce mutlaka her şofben modellerini incelemeli ve evinize uygun olanına karar vermelisiniz. Bütçenizden şofbenin nereye konumlandırılacağına göre birçok farklı unsuru göz önünde bulundurmak gerekir. Doğalgazlı Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Şofbenler genel olarak ısıtma sistemlerinin dışında kaldığı için birçok evde sıcak su elde etmek için kullanılmaktadır.

Elektrikli şofben, piyasada en uygun fiyatlı şofben modeli olsa da kullanımı en maliyetli olan şofbenlerden biri olarak bilinir. Doğalgazlı şofben modelleri ise hem güvenli hem de uygun maliyetlidir. Bunun yanı sıra kullanımı ve kurulması da oldukça kolaydır.

Satın aldığınız şofbenlerin doğalgaz bağlantısı olup olmadığını öğrenmeniz sizler için oldukça avantajlı olacaktır. Birçok şofben modelinin doğalgaz bağlantısı bulunmamaktadır. Bundan dolayı şofben modelini satın almadan önce doğalgaz bağlantısı olup olmadığını öğrenmek sizler için tasarruflu olacaktır.

Doğalgazlı şofben modelleri hem maliyet açısından hem de ısıtma açısından oldukça avantajlıdır. Bu tarz şofben modelleri, yanma için gerekli havayı dış atmosferden alarak yakıta dönüştürmektedir. Gerekli havayı dışardan aldığı için ve atık gazları sistemin atmosferinden attığı için kullanımı da oldukça güvenlidir.

Hangi Doğalgazlı Şofben Modelini Seçmek Gerekir?

Doğalgazlı şofben modelleri farklılık göstermektedir. Hermetik, yoğuşmalı ve bacalı olanlar piyasada en çok bilinen ve tercih edilenler arasındadır. Şofben satın almadan önce konumlandıracağınız yerden evinizin metrekaresine kadar birçok önemli faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Doğalgazlı bacalı şofbenler, suyu ısıtmak için temiz havayı cihazdan alır. Bu durum ise bacalarının tıkanmasına sebep olur. Baca tıkanıklığı ise oksijen azlığı gibi zehirlenme problemlerine yol açabilir.

Son yıllarda en güvenli ve tasarruflu şofben modelleri, yoğuşmalı ve hermetik doğalgazlı şofben modelleri tercih edilebilir. Yoğuşmalı ve hermetik şofben modelleri doğalgazla da kolay bir şekilde bağlanabilmektedir. İki şofben modeli de hem bütçe açısından hem de yakıt enerjisi açısından tasarruf sağlamaktadır.

Doğalgazlı Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Doğalgazlı Şofben Fiyatları Nedir?

Doğalgazlı şofben alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir unsurda şofben fiyatlarıdır. Şofbenlerin modellerine göre fiyatları da değişiklik göstermektedir. Doğalgazla uyumlu şofben modelleri ilk başta biraz yüksek gelebilir. Fakat doğalgazlı şofben modellerinden alacağınız tasarruf ve enerji ile yüksek olmadığına kanaat getireceksiniz.

Doğalgazlı şofben satın almadan önce ihtiyacınız olan şofben modeline ve bütçenize karar vermelisiniz. Hermetik doğalgazlı şofben fiyatları, piyasadaki en uygun fiyatlı şofben modellerinden biri olarak bilinir. Şofben alışverişiniz öncesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili bir liste yapmanız tavsiye edilir.

Isıtma Sistemleri | Techno Mühendislik (technomuhendislik.com)

Doğalgazlı Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? hermetik şofben alırken nelere dikkat edilmeli, doğalgazlı şofben alırken nelere dikkat etmeli, doğalgazlı şofben önerileri, doğalgazlı şofben kullananlar, doğalgazlı şofben değişimi, hangi doğalgazlı şofben daha iyi, şofben alırken nelere dikkat edilmeli ve Doğalgazlı Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? gibi konularda firmamızdan psikolojik destek alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon: +90 224 233 83 89
Gsm     : +90 507 128 04 44

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: