Alemdar Mahallesi, 1. Bahçeli Sokak No:45 Osmangazi/BURSA
tr

Bursa Kombi Servisi

17.12.2020
87
Bursa Kombi Servisi

Doğalgaz hayatımıza konfor katan ve doğaya zararları diğer fosil yakıtlara göre daha az olan günümüzün popüler ısınma maddesidir. Doğalgazı evlerimizde kullanmak için genellikle kombi adı verilen cihazları kullanmaktayız. Kombiler ısınma ve sıcak su için tercih edilen önemli bir eşyadır. Temel mantık olarak ısınan suyun ortama verilmesi bu şekilde de ortamın ısınmasını sağlarlar.

Kombiler karmaşık cihazlar olup, genellikle bakımı ve tamiri yetkili servisler eli ile yapılan aletlerdir. Eskiden kullanılan şofbenlerin gelişmiş bir versiyonu olan kombilerin günümüzde farklı marka ve modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda kombilerin farklı çalışma mantığına sahip modelleri de bulunmaktadır.

Kombi Servisleri, kombilerin bakım onarım ve tamiratı için gerekli olan tüm donanıma ve ekipmana ihtiyaç olmalıdır. Ayrıca bu servislerin sertifikaları da yapacakları işin başarısında önemli bir unsurdur.
Bursa Kombi Servisi arayışlarınıza en iyi cevap Techno Mühendislik olacaktır. Firmamız Bursa En İyi Kombi Servisleri arasındadır.

Kombilerin Çalışma Mantığı

Kombilerin temel çalışma mantığı doğalgaz ile ısınan suyun odalardaki peteklere ulaştırılması ve bu şekilde odadaki havanın ısıtılması şeklindedir. Kombiler aynı zamanda sıcak su ihtiyacı için de tercih edilmektedir. Sıcak su için de çalışma mantığı aynıdır. Günümüzde hermetik, bacalı ve yoğuşmalı olarak üç farklı teknoloji ile çalışan kombi bulunmaktadır.

Bu farklı kombi cihazlarından bacalı kombi en eski model olup, en yeni model olan yoğuşmalı kombi diğerlerine göre daha verimli olduğundan daha fazla tercih edilmektedir. yoğuşmalı kombi diğer kombilerden farklı olarak baca içindeki nem ve su parçacıklarını da ısıya çevirmektedir. Bu nedenle de en verimli ve tasarruflu model olarak ön plana çıkmaktadır.

Kombi Bakımı ve Faydaları

Kombilerin uzun süre kullanılması içindeki parçaların zarar görmesine ve doğalgaz faturalarının daha yüksek gelmesine neden olur. Bu nedenle de kombi bakımı yaptırmak ve bu bakımları düzenli olarak tekrarlamak gerekmektedir. Günümüzde kombi bakımı ve tamiri için çeşitli firmalar hizmet vermektedir. Kombi servis firmaları bakım ve tamirat aşamasında hizmet vermektedir.

Kombi bakımlarının özellikle kış aylarından önce yapılmasının bir sonucu olarak kışın daha iyi ısınma ve daha az fatura gelmesi ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda kombilerin parçalarının bozulmaması için servislerden hizmet alınabilir. Sonuç olarak servise ödenen para kendisini fazlası ile amorti etmektedir.

Kombi Servisleri gerekli olan bakımları yaparak tasarruf etmenizi, verim almanızı sağlarlar. Bursa Kombi Servisleri‘nden biri olan firmamız, hizmetinize hazır.

Kombilerde Arıza Nedenleri ve Giderme Yöntemleri yazımız ile, konu hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Bakımının Faydaları

Kombi Servislerine düzenli olarak kombi bakımı yaptırmanın çeşitli faydaları bulunmaktadır. Bu faydaları sıralamak mümkündür:

  • Kombi bakımı faturaların az gelmesine neden olur.
  • Kombi bakımı kombinin daha az arıza göstermesine neden olur.
  • Kombi bakımı aynı zamanda parçaların bozulmasını önlediği için daha büyük masrafların önüne geçer
  • Kombi bakımı sayesinde daha kaliteli bir ısınma sağlanabilmektedir.

Kombi bakımının yukarıda sayılan faydalarından ötürü birçok insan periyodik olarak bakım yaptırmayı tercih etmektedir. Bu nedenle özellikle işletmeler de faturalarda kar elde edebilmek için bakım yaptırabilmektedir. Bakım yaptırmanın firmalara ve bireysel müşterilere birçok faydası bulunmaktadır. Parçaların kireçten dolayı zarar görmemesi için yine servis elemanlarından bilgi almak gerekmektedir. Ülkemizde kurumsal ve bireysel hizmet veren birçok servis bulunmaktadır.

Bursa Kombi Yetkili Servis

Yetkili kombi servisleri firmaların belirli marka kombi cihazları için sunduğu hizmetlere verilen isimdir. Yetkili servis markadan birinci dereceden sorumlu servis anlamına gelmektedir. Ürünün eğer garantisi bitmedi ise yetkili servis ücretsiz olarak destek vermektedir. Kombi markalarının her biri için farklı yetkili servisler görevlendirilmektedir. Siz de yetkili servis sayesinde bu imkândan yararlanabilirsiniz.

Bunun dışında yetkili servis dışında kalan servisler de benzer hizmetler sunmaktadır. Kombilerin bakım ve tamiratının yanı sıra müşterinin kombi kullanımı hakkında bilgilendirilmesi ve peteklerin temizliği de kombi servisleri tarafından uygulanmaktadır. Kombi servisleri faturaların az gelmesi hakkında müşteriler için de bilgilendirmeler yapmaktadır. Yerinde tamir ve bakım hizmeti ile müşterilerin beklentileri hızlı bir şekilde karşılanmaktadır.

Kombi Teknik Servis

Kombilerin düzgün çalışabilmesi için teknik servis denetiminde çalıştırılması gerekmektedir. Teknik servisler genellikle kombinin ilk çalışma aşamasında bulunurlar. Kombinin ilk çalışma aşamasında doğru çalışıp çalışmadığına bakan teknik servis elemanları gereken onayı vererek kombinin düzgün bir şekilde çalıştığını rapor ederler.

Aksi bir durumda ise kombinin değiştirilmesi veya parçalarının tamir edilmesi gibi süreçler başlamaktadır. Bursa doğalgaz tesisatçısı firmaları gerektiğinde parça değişimi hizmeti de sunmaktadır.

Kombilerin düzgün şekilde çalışıyor olması ilk aşamada beklenen bir durumdur. Kombi teknik servis elemanları gereken bağlantıları yaptıktan sonra kombinin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol ederler. Gereken onay alınmaz ise kombinin değişmesi gerekiyor ise değiştirirler. Bu tür işlemler kombi yeni alındığından garanti kapsamına girmektedir.

Kombi Servis ve Kombi Teknik Servis gibi isimlerle adlandırılan işletmelerin alanında profesyonel olması, büyük önem taşımaktadır.

Kombi ve Doğalgaz Tesisatı

Doğalgazın daire içine gelinceye kadar çeşitli borulardan ve vanalardan geçmesi gerekmektedir. Doğalgaz tesisatı adı verilen bu parçaların doğalgazın güvenli bir şekilde daire içerisine girmesi gerektiğini için güvenli bir şekilde monte edilmesi gerekir.

Doğalgaz tesisatı dışarıdaki doğalgaz ana borularından doğalgazı bina içine taşımak, doğalgaz kazanlarının kurulumu, ana vana ve cihaz bağlantılarının yapılması aşamalarını kapsamaktadır.

Doğalgaz tesisatı çeşitli özel firmalar eli ile gerçekleştirilmektedir. Bu firmalar genellikle bina proje ve planlarına sadık kalarak tesisatı düzenlerler. Aynı zamanda güvenlik ve gerekli izinler de firmalar açısından önemlidir. Doğalgazın patlayıcı ve yanıcı özelliği nedeni ile firmalar bu konuda gereken düzenlemeleri yapmak zorundadır.

Tesisat Aşamasında Dikkat Edilecek Hususlar

Tesisat aşamasında firmanın kaliteli bir işçilik sunması ve müşterilerin beklentileri karşılaması gerekir. Bu nedenle de firmanın kaliteli malzemeler kullanması ve güvenlik için ilave tedbirler alması önemlidir. Örneğin sızdırmazlık macunu uygulamaları ile tesisat eklem yerlerindeki gaz sızıntılarının önüne geçmek gerekmektedir. Bunun yanında genellikle çelik malzemeden kullanılan boruların daha uzun süreli kullanılması mümkündür. Önde gelen Bursa doğalgaz tesisatı firmaları gereken güvenlik detaylarına hâkimdir.

Tesisat aşamasında kullanılan malzemelerin genellikle yanmaya karşı dayanıklı olması beklenmektedir. Aynı zamanda nemli yerlerden boruların geçirilmemesi de tavsiye edilen hususlar arasında yer almaktadır. Daire içerisinde boruların banyodan geçirilmemesi bu yüzden tavsiye edilmektedir. Genellikle daire içi uygulamalarında boruların mutfakta bulunduğu görülmektedir. Yine de bina ve daire içi tesisat uygulamalarında inşaat aşamasında kullanılan çizimler baz alınmaktadır.

Kombi ve Tesisat Firmaları

Kombilerin kullanımı, tamiri ve bakımı gibi hususlarda hizmet veren firmalar genellikle tesisat aşamasında da hizmet vermektedir. Doğalgazın daire içine güvenle taşınması ve kombilerin verimli çalışabilmesi için hizmet veren bu firmalar genel olarak müşterilerin doğalgazdan en verimli ve güvenli bir şekilde yararlanmasını temin ederler. Günümüzde bu amaçla hizmet veren birçok farklı profesyonel firma bulunmaktadır. Bursagaz yetkili firma ile tesisat güvenle hazırlanır.

Kombi ve tesisat işlerinin yürütülmesi ve binanın inşa aşamasında gerekli doğalgaz planlamalarının yapılması bu firmalar eli ile yürütülmektedir. Doğalgaz planlarının yapılması, kombi ve petek bakım ve tamiratlarının gerçekleştirilmesi, tesisat kapsamında ana vana ve boruların kurulması, doğalgaz boruların yerleştirilmesi gibi çalışmalar firmalarca gerçekleştirilmektedir.

Güvenilir Tesisat ve Kombi İşleriniz İçin…

Firmamız doğalgazın güvenilir ve kaliteli bir şekilde müşterilere ulaştırılması amacı ile hizmet vermektedir. Kombilerinizin güvenle kullanılması, yıllık bakımlarının ve tamiratının gerçekleştirilmesi gibi aşamalarda yanınızdayız. Doğalgaz proje çalışmaları ve tesisat kapsamında da sizlere hizmet veriyoruz. Kredi Kartı ile doğalgaz tesisatı yaptırmanız bizim ile mümkündür.

Müşteri memnuniyeti temel amacımız olup, doğalgaz konusunda tatmin edici çözümler üretiyoruz. Siz de en nitelikli doğalgaz çözümleri için bizi tercih edebilirsiniz. Evinizde ya da iş yerinizde güvenle doğalgazdan yararlanmak için güvenle firmamızın hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Deneyimli tesisat ustalarımız ve doğalgaz ekiplerimiz ile her türlü sorununuzda yanınızdayız. Binalarınızda güvenli doğalgaz için bize ulaşabilirsiniz.

BURSA EN İYİ KOMBİ SERVİSİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ…

Adres: Alemdar Mah. 1. Bahçeli Sok. No:45 Osmangazi / BURSA – TÜRKİYE
E-mail : info@technomuhendislik.com
Telefon:  +90 224 233 83 89
Gsm     :  +90 507 128 04 4

7/24 Whatsapp hattı için hemen tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: